Szkolenie XXVI Liceum Ogólnokształcącego – 04.10.2013r.

Działania w roku akademickim 2013/2014 SKN Personalni rozpoczęło już 4 października. Wydział Zarządzania odwiedziła grupa uczniów z XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, aby warsztatami o charakterze integracyjnym rozpocząć cykl spotkań w ramach UZO. Renata Borkowska, Paulina Brożek i Michał Kwapis z radością zaopiekowali się młodszymi koleżankami i kolegami, być może przyszłymi studentami Uniwersytetu Łódzkiego. To co przygotowaliśmy dla gości można nazwać „zadaniami”, lecz bardziej była to dla nich dobra zabawa, niż wytężające umysł w piątkowe popołudnie wyzwania. Pierwsze ćwiczenie miało charakter typowo zapoznawczy i sprawiło, że po dobraniu się w dwójki, krótkich dialogach, a następnie indywidualnych wypowiedziach w przeciągu pół godziny wszyscy usłyszeli kilka słów najlepiej opisujących obecne osoby. Następnie pobudziliśmy kreatywność i pomysłowość, podczas tworzenia zawiłych historii przy użyciu narzuconych, kompletnie niepasujących do siebie wyrazów. Były zaskakujące zwroty akcji, różowe krasnale i coś o musztardzie. Ekipy przyłożyły się do tego polecenia w 100% i wielka szkoda, że nie mieliśmy czasu na dłuższe historyjki, bo słuchało się tego bardzo dobrze. Ostatnia część to wyłonienie liderów czterech grup i zabawa z użyciem papieru oraz flamastrów. Co to było? Nie zdradzimy bo być może wykorzystamy pomysł przy jakiejś innej okazji. Uwierzcie nam, że całość spotkania przebiegła w niesamowicie pozytywnej atmosferze, a licealiści zaskoczyli nas tym jak aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Poprosiliśmy o podział na dwójki tak, aby rozmawiać z osobą, którą najmniej zna się z całej grupy, więc po prostu rzetelnie to zrobili. Poprosiliśmy o rysowanie, nikt nie marudził, wszyscy wzięli do ręki flamastry, ołówki, długopisy i działali do samego końca. To nam się podoba i bardzo chętnie jeszcze kiedyś z Wami wspólnie popracujemy. Wiemy, że „lajkujecie” nasz fanpage na Facebooku, bardzo prawdopodobne, że ktoś z Was to czyta, a więc… Pozdrawiamy i do zobaczenia!:)