WARSZTATY Z KREATYWNOŚCI W SP NR 79 W ŁODZI – 18.10.2013

Osiemnastego października siedmioosobowy skład Personalnych pojawił się w Szkole Podstawowej nr 79 w Łodzi. Szkoliliśmy już licealistów, a także cały czas pracujemy nad samymi sobą, jednak to było prawdziwe wyzwanie. Jak jest z takimi grupami wie każdy, jedno zawahanie, jeden błysk niepewności w oku i spotkanie “leży”, bo dzieci potrafią zagospodarować sobie czas same i ciężko im przetłumaczyć, że warto posłuchać tego co prowadzący ma im do przekazania.
Gromada czekała na nas, mających poprowadzić warsztaty dotyczące kreatywności, co mogłoby wydawać się dla nich czymś nie do końca zrozumiałym i oczywistym. Dzieci zaskoczyły jednak tym, że na pytanie “Czym jest kreatywność?” pojawiło się kilka rąk w górze i w kilka sekund otrzymaliśmy prawidłową odpowiedź. Zadania które przygotowaliśmy były oczywiście dostosowane do wieku odbiorców, dlatego też rozgrzewka miała charakter czysto ruchowy. Kolejny pozytyw: bez problemu zapanowaliśmy nad grupą. Dużo uśmiechów, świetna zabawa i w ruch poszły kartony, flamastry, a na koniec całe ryzy papieru, dzięki którym powstały wieże. Każda była inna, każda była wysoka, każda pokazywała kreatywność. Efekt naszej pracy był taki, że nasi młodzi słuchacze nie chcieli opuścić sali gimnastycznej. To chyba najlepszy feedback jaki mogliśmy otrzymać!
Wydarzenie było przy okazji sfilmowane przez Telewizję Polską, materiał zostanie wykorzystany do oddzielnego projektu. Wspomnimy o nim zapewne już wkrótce, powstaje bowiem program przedstawiający działalność kół naukowych, którego emisja odbędzie się na antenie ogólnopolskiej TVP.

Autor tekstu: Michał Kwapis