Dobre serce i szczery uśmiech, paszportem do przyjaźni – 8 grudnia takimi słowami powitaliśmy mieszkańców łódzkiego Domu Dziecka nr 5 na Wydziale Zarządzania.

Każdy z nas włożył całe swoje serce , by chociaż w ten jeden przedświąteczny dzień podopieczni Domu Dziecka mogli zapomnieć o wszystkich troskach pojawiających się w codziennym życiu, ciężkich chwilach. 20-sto osobowa grupa podopiecznych łódzkiego Domu Dziecka dotarła na Wydział Zarządzania, gdzie razem z Personalnymi spędzili beztroskie trzy godziny zimowego wieczoru, zostawiając smutki, zmartwienia za drzwiami wydziału – gdzieś daleko w przeszłości! Tego dnia nie liczyły się żadne bariery wewnętrzne, otworzyliśmy nasze serca i integrowaliśmy się z gośćmi poprzez liczne zabawy,

gry zespołowe, indywidualne. Pracowaliśmy nad kreatywnością, wyłoniliśmy zwycięzcęw konkursie wiedzy “1 z 20”. Nie mogło zabraknąć godzinnego śpiewania.. Nie tylko kolęd! Co daje połączenie: rzutnika, mikrofonu, muzyki, tekstu i chęci? Karaoke! Michael Jackson, Mariah Carey  również nam “towarzyszyli” – dzieciaki i młodzież chętnie sprawdzali swoje umiejętności wokalne wykonując przeróżne piosenki (między innymi wyżej wymienionych artystów).  Nie zabrakło również słodyczy, które cały czas były dostępne dla zaproszonych gości. Mikołajki to również dzień obdarowywania prezentami. Każdy z podopiecznych Domu Dziecka nr 5 otrzymał świąteczną paczkę, która nie istniałaby bez firmy HRP Group  i jej pracowników. Dodatkowo na ręce opiekuna Domu Dziecka nr 5 przekazany został kupon umożliwiający wejście na 20 gier w kręgle. Za kupon dziękujemy właścicielowi kręgielni “Grakula” mieszczącej się w Manufakturze. Dziękujemy za wielkie serca!

Jakie mamy odczucia? Dlaczego to robimy?

Rozpromieniając smutne, szare życie, spełniamy zadanie. Jeśli człowiek jest w stanie wnieść do czyjegoś umysłu choć jedną dobrą myśl, jedną godzinę szczęścia jest aniołem na ziemi.

Dziękujemy Podopiecznym Domu Dziecka nr 5 w Łodzi za obecność, a sponsorom za ofiarowane prezenty i wielkie serce!