O tym, co robimy słów kilka

Jako koło naukowe działamy w wielu obszarach. Oto najważniejsze z nich:

Działalność naukowa

Podstawową aktywnością SKN jest działalność naukowa. Studenci z koła prowadzą badania, piszą artykuły, publikują je oraz prezentują się na konferencjach. Dzięki temu osoby, które chcą rozwijać swoją karierę naukową mają tu szerokie pole do popisu i przy okazji mają możliwość zdobywania dodatkowych punktów do stypendium.
Konferencja naukowa „Pokolenie Z na łódzkim rynku pracy” 27.05.2021
Głównym celem konferencji jest wspieranie inicjatyw badawczych studentów, doktorantów oraz stworzenie możliwości wymiany wiedzy, refleksji i dyskusji, którą cechować będzie interdyscyplinarność, tak istotna we współczesnej nauce. Chcemy również stworzyć przestrzeń do budowania wspólnoty doświadczeń studentów, doktorantów, pracowników nauki i przedstawicieli biznesu oraz integracji środowiska naukowego. Ogromnym atutem konferencji jest udział w panelu dyskusyjnym przedstawicieli biznesu z regionu łódzkiego, którzy podzielą się swoim doświadczeniem współpracy z przedstawicielami pokolenia Z.
Udział w Konferencji Kół Naukowych KOŁOMANIA WZ
Przez ostatnie lata bierzemy udział w wydarzeniu “Kołomania WZ”. I tutaj się pochwalimy: Wiktoria Paś i Roksana Kowalska zajęły II miejsce w konkursie na najlepszy referat. Tytuł wystąpienia autorek artykułu to: “Wykorzystanie gier we wdrażaniu pracownika do organizacji.”

Publikacje artykułów naukowych autorstwa
1. Roksana Kowalska, Wiktoria Paś Wykorzystanie gier we wdrażaniu pracownika do organizacji.
2. Anna Czernek, Oliwia Stępniak Jakie są oczekiwania pokolenia Z względem przyszłych pracodawców oraz czy pracodawcy są w stanie je spełnić.
3. Michał Pietrakiewicz Problemy Zarządzania Wolontariuszami na przykładzie Akademickich Mistrzostw Świata 2018 w unihokeju

Rozwój osobisty
Jednym z obszarów działalności Koła jest rozwój osobisty.
Członkowie Koła doskonalą się zarówno w teorii, jak i praktyce poprzez uczestniczenie w szkoleniach czy spotkaniach z praktykami z biznesu. Ich tematyka jest bardzo różnorodna m.in. jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, jak radzić sobie ze stresem czy jak skutecznie współpracować w zespole.
Ostatnie spotkanie miało miejsce 5 maja br. z p. Justyną Kliombką-Jarzyną właścicielką firmy, współautorką książki Pokolenia – co się zmienia? Kompendium zarządzania multigeneracyjnego. Pani Justyna jest też coachem, menedżerką, która w ramach przygotowania do konferencji przedstawiła nam m.in. wyniki badań nt pokoleń na rynku pracy oraz dała cenne wskazówki związane z organizacją konferencji.
Wolny czas lubimy spędzać kreatywnie: kręgielnia, spontaniczne wypady, nie są nam obce. Mamy przekonanie, że dzięki wspólnym spotkaniom online i nie tylko tworzymy również dobrze zgrany zespół.

Od 2019 SKN Personalni organizują konferencję Academic Workshop.
Studenci SKN Personalni organizują warsztaty, zapraszają uczestników warsztatów i są trenerami. Ostatnio realizowane warsztaty w ramach AW to . „Efektywna praca w grupie” (Ania Czernek, Oliwia Stępniak), „Autoprezentacja” (Wiktoria Paś i Roksana Kowalska).

Działalność charytatywna

Udział w akcji Szlachetna Paczka: pomoc ze strony Studentów polegała m.in. na zebraniu konkretnych, wskazanych przez wybraną rodzinę, dóbr materialnych. Członkowie Koła: dokonali podziału zakupów, dodatkowo pozyskali sponsora firma – LeaderSheep, zorganizowali transport i miejsce gdzie zapakowano paczki, w sumie udało się skompletować 19 paczek
Wspieranie WOŚP – poprzez organizowanie licytacji: SKN Personalni zorganizowali licytację: bezpośredni pojedynek z Dziekanem naszego Wydziału prof. Tomaszem Czaplą i jego drużyną (pracownicy WZ). Partnerem akcji jest Arena Laser Games
Udział w DOZ Maraton Łódź – poprzez zorganizowanie stoiska promującego Wydział Zarządzania i działalność SKN Personalni oraz promowanie poprzez ten rodzaj działalności koła zdrowego stylu życia
Udział w wydarzeniu Feel like Santa! Stworzenie stoiska oraz przygotowanie wypieków, ze sprzedaży których pieniądze zostały przeznaczone na cel charytatywny
Zbiórka pieniędzy na fundację Gajusz na WZ UŁ
Świetlica środowiskowa, Solna 15 – udział studentów w zorganizowaniu zajęć pozalekcyjnych dla dzieci szkół podstawowych (klasy I-VI)

Inne

Udział w sKOŁOwanych – promocja SKN Personali, stworzenie stoiska, zadań oraz narzędzi służących do pozyskania nowych członków koła.

Oczywiście to nie wszystko, o kolejnych inicjatywach będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do zajrzenia na nasz profil na facebooku.