Warsztat z autoprezentacji, rozmowy kwalifikacyjnej, tworzenia CV

27 marca gościliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w  Piotrkowie Trybunalskim.  Michalina i Agata przeprowadziły czterogodzinny warsztat z uczniami trzeciej klasy technikum.  Szkolenie dotyczyło tematów związanych z autoprezentacją , rozmową kwalifikacyjną, tworzeniem CV – zarówno tradycyjnego, jak i kreatywnego. Uczestnicy warsztatu poszerzyli również wiedzę na temat pracy w grupie. Prowadzące pokazały jak efektywnie współpracować z różnymi osobami oraz poruszyły temat przydzielania zadań poszczególnym członkom zespołu podczas tworzenia projektów. Mogłoby się wydawać, że grupa licząca przeszło 20  chłopaków nie będzie chciała słuchać dwóch studentek, które gabarytowo nie miały z nimi szans! Jednak owa grupa nie zdominowała Michaliny i Agaty. Chłopcy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, wykazywali pełne zainteresowanie poruszanymi tematami, chętnie odpowiadali na pytania, zgłaszali swoje pomysły. Zapytani, czy zechcieliby powtórzyć tego typu szkolenie w najbliższym czasie – odpowiedzieli jednogłośnie “TAK”! Akceptacja uczniów, ostatnie słowa, zmotywowały dziewczyny do działania, które po czterogodzinnym spotkaniu opuściły progi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 pełne energii, zadowolone, spełnione.

Takie spotkania sprawiają, że nasze “personalne” głowy wypełniają kolejne pomysły dotyczące tematyki warsztatów,  miejsc gdzie moglibyśmy je przeprowadzić, materiałów, gadżetów…