Spotkanie z Szymonem Jachimkiem

15 kwietnia 2015r., zaproszony przez SKN Personalni, Szymon Jachimek zawitał do Łodzi na Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to artysta kabaretowy jeszcze do niedawna związany z kabaretem Limo, członek grupy improwizacji teatralno – kabaretowych „W Gorącej Wodzie Kompani”. Pan Jachimek opowiedział słuchaczom, przybyłym na spotkanie, o początkach swojej kariery na scenie, o tym w jaki sposób rozwijał się kabaret Limo oraz jakimi prawami rządzi się biznes kabaretowy. Poruszył więc przy tym kwestie wzniosłe, związane z miejscem twórczości w życiu człowieka, a także przyziemne, te, których widz nie ma szansy zaobserwować – kulisy działalności na scenie. W sposób bardzo przystępny, a przy tym zabawny, przekazał nam wiele informacji na temat specyfiki branży ,w której od wielu lat pracuje. Pan Szymon zachęcał słuchaczy do zadawania pytań i na wszystkie z nich wyczerpująco odpowiedział. Dowiedzieliśmy się między innymi, czy sztuki improwizacji da się nauczyć, co dzieje się za kulisami festiwalu Top Trendy oraz usłyszeliśmy kilka słów na temat zachowań fanów. Całe spotkanie zakończyło się podziękowaniami ze strony SKN Personalni oraz serią zdjęć Szymona Jachimka z uczestnikami spotkania oraz z samymi organizatorami.