Warsztat ze stresu – projekt badawczy

Podczas cotygodniowych spotkań koła, nasi studenci wpadają na ciekawe pomysły. Dzięki otwartości, zaangażowaniu i kreatywności realizujemy je. Projekt badawczy? Czemu nie! Pod kierownictwem dr. Joanny Cewińskiej, kilku członków naszego koła rozpoczęło projekt badawczy. Bardzo interesowała nas kwestia ściągania w szkołach. Przeprowadziliśmy ankiety wśród kilkudziesięciu studentów, aby dowiedzieć się czegoś więcej na nurtujący nas temat.

Skupiliśmy się na przestrzeni lat od podstawówki, po studia, biorąc pod uwagę przedmioty, z których ściąganie jest najczęstsze. Poznaliśmy metody i sposoby, które są wykorzystywane. Zaznajomiliśmy się z emocjami, jakie towarzyszą ściągającym. Wyniki, które uzyskaliśmy bardzo nas zaskoczyły. Mogliśmy je zaprezentować i porozmawiać o tym temacie tabu z grupą licealistów, z drugiej  klasy II Liceum Ogólokształcącego im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Warsztat w ramach XV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi zatytułowany “Ściąganie – nauka czy sztuka? Nieco inne oblicze Łodzi akademickiej” przeprowadzony został 22 kwietnia 2015r.