Działalność

Działalność NaukowaRozwój OsobistyKomunikacja

CO I JAK, czyli krótko o spotkaniach i kole.

Zajęcia najczęściej kończą się w godzinach wczesnopopołudniowych. Do godziny 18:00 mamy czas złapać oddech po wielu godzinach wykładów, ćwiczeń czy seminariów. To odpowiedni moment, by przygotować się do spotkania. Te, odbywające się co tydzień lub co dwa, nie wymuszają na nas-studentach ogromnych wyrzeczeń. Nasza działalność jest formą dobrowolną, nikt i nic nie jest w stanie zmusić nas do działania, bo formy, których się podejmujemy, nie byłyby wtedy wykonywane w pełni. Koło naukowe to dodatek do naszego uniwersyteckiego życia. To nie tylko spotkanie organizacyjne, ale również element życia naszej uczelni, bo przecież My ją tworzymy.

Podczas spotkań omawiamy bieżące sprawy koła, dyskutujemy nad przyszłymi akcjami, dzielimy się wiedzą, newsami, a co najważniejsze budujemy więzi, poprzez wzajemne wspieranie. Za cel stawiamy sobie poszerzanie horyzontów i czerpanie benefitów ze wzajemnej współpracy. Walczymy ze stresem, staramy się efektywnie zarządzać sobą w czasie, rozwijamy nasze umiejętności komunikacyjne, a nawet skutecznie rozwiązywać konflikty.

Przed przystąpieniem do koła, nie pomyślelibyśmy, że przeprowadzając badania naukowe, czy warsztaty dla uczniów gimnazjum czy szkół średnich, można się tak wiele nauczyć, a przy okazji czerpać z tego ogromną radość i satysfakcję. Nauka nie musi być nudnym obowiązkiem, a wręcz przeciwnie. Branie czynnego udziału w różnego rodzaju akcjach, w pewnym momencie staje się naturalne, a natłok obowiązków nie dotyka naszych grafików tak, jak mogłoby się wydawać.

Wstecz